22-11-2004
Mark Group høster fruktene av vekststrategien
Mark Group fortsetter med å vise imponerende resultater. 46 kunder har siden årets begynnelse inngått kontrakter med virksomheten, noe som viser at reorganiseringen og vekststrategien som ble lansert tidligere i år har vært en stor suksess.
Siden 1. januar i år har Mark Group inngått kontrakter med 46 kunder og kan dermed notere seg det beste resultatet i virksomhetens historie. Mark Group, en av Europas ledende leverandører av jobbshop-datasamlinger, jobb- og vaktlisteordninger og tid- og oppmøtesystemer, ble tidligere i år omorganisert, samtidig som en ambisiøs vekststrategi ble satt i gang. Effekten har vært enestående.
Ved å fokusere på sterk lokal tilstedeværelse og bedre bruk av virksomhetens store kompetanse, har Mark Group lykkes med å ta markedsandeler i alle sine viktigste markeder. Det er blitt skrevet kontrakter med virksomheter i både Danmark, Sverige og Norge samt i Storbritannia, hvor en ny salgsavdeling er opprettet. Den er nå under ledelse av Paul Doherty, som i slutten av 2004 ble utnevnt til administrerende direktør for det lokale salgskontoret.
– Virksomheten er uten tvil på rett vei og jeg er stolt over det vi har fått i stand. Det er et direkte resultat av vår strategi og den omorganiseringen som vi har gjennomført. Vi har skapt en kundedrevet organisasjon som besitter en dyp forståelse av markedet og tilbyr bransjeledende løsninger, og dette gjør oss til en veldig sterk spiller, sier Group President og CEO, Carlos M. Christensen.
Siden 1. januar 2004 har Mark Group underskrevet kontrakter med blant annet Lindø skipsverft, Beauvais og Brdr. Hartmann i Danmark, Rockwool og SAS Gardermoen i Norge, Cerealia og SAS Arlanda i Sverige, and Unichem, Smith Aerospace og Carrington Wire i Storbritannia.

